כל מה שרצית לדעת על פילאטיס

אז מה זה בעצם פילאטיס?

פילאטיס היא שיטת אימון גופני המציעה עבודה על הגוף והנפש, ומשלבת פילוסופיות מהמזרח והמערב. שיטת הפילאטיס מתמקדת בעבודה על השרירים המייצבים של גוף האדם, משפרת ומעלה את המודעות ליציבה נכונה, גמישות, חיזוק וחיוניות הגוף ומעודדת כמובן תנועתיות נכונה. במסגרת שיעורי הפילאטיס, ניתן לחזק ולייצב את שרירי הבטן, את שרירי הגב העמוקים, את רצפת האגן וגם את הסרעפת.
באמצעות תרגול נכון של השיטה, כל פעולה ותנועות יומיומיות יהפכו לפשוטות לביצוע, במאמץ מתאים וללא כל שחיקה מיותרת של המפרקים.
לפילאטיס יש יתרונות בולטים, וביניהם הגדלת נפח הריאות והסדרת מחזור הדם, עבודת כוח ותרגילי גמישות של שרירי הליבה ושרירי הגב, שיפור קואורדינציה שרירית ומנטלית ותרגול נשימות. כל אלו, בביצוע נכון ובתרגול מתמיד, ישפרו את התחושה הפיזית וכמובן את התחושה המנטאלית של כל מתאמן.

בכל שיעור נתייחס ונבצע תרגילים לשיפור היציבה ושיווי המשקל, ולאט לאט נרגיש את השיפור שיגיע בזכות התמדה וביצוע נכון של התרגילים השונים. צפיפות העצם ובריאות המפרקים ישתפרו גם הם, ובזכות יציבה נכונה, גם עמוד השדרה יקבל התייחסות במהלך השיעורים.
שיטת הפילאטיס מלמדת איזון ובקרה של הגוף, שמשפיעה על כל תחומי החיים.

פילאטיס מכשירים

למי מתאימה השיטה?

השיטה מתאימה לטווח רחב של האוכלוסייה, לסובלים מבעיות שלד-שריר וכן לאנשים המעוניינים בחיזוק הגוף וגם לספורטאים מנוסים.

למה דווקא פילאטיס מכשירים?
שיעורי פילאטיס מכשירים מתבצעים בקבוצות קטנות בשונה משיעורי פילאטיס מזרן, כך שלמדריך יש אפשרות לעבוד עם כל מתאמן על ביצוע נכון של התרגילים, תוך הקשבה מלאה לצרכים של כל מתאמן ומתן יחס אישי, בכדי להגיע להתקדמות ולבצע עבודה בטוחה ובריאה.
המכשירים מהווים סביבה שמאפשרת ביצוע שינויים רבים בהתאם לצרכים של המתאמנים. הכוונה היא, שמתאמנים משכבות גיל שונות ומרקע בריאותי שונה יוכלו למצוא מענה בפילאטיס מכשירים: החל ממטופלים בפיזיותרפיה, נכים, רקדנים ובעצם, מתאימים לכולנו!
בשיעורי הפילאטיס הנשימות המלוות את התרגול, יחד עם זרימת הדם וההפסקה הקצרה בין תרגיל לתרגיל גורמים לתחושה גופנית ומנטאלית מדהימה.

קצת על ג’וזף פילאטיס

ג’וזף פילאטיס המציא את שיטת הפילאטיס בהשראת המיתולוגיה היוונית, בה יש אמונה שאדם מאוזן בגוף ובנפש. הוא קרא לשיטה “Contrology” והאמין שסגנון החיים המודרניים, יציבה לא נכונה ונשימה לא יעילה הם המקור והשורש למגוון בעיות גופניות, בריאותיות ונפשיות. הפתרון שהוא מצא לשלל הבעיות הוא מענה של סדרת תרגילים פיזיים שיעזרו לתקן איזון שרירי ויסייעו בשיפור היציבה, הקואורדינציה, שיווי המשקל וכוח גמישות, ולבסוף ישפרו גם את יכולת הנשימה והאיברים הפנימיים.

ג׳וזף פילאטיס

לקביעת שיעור
או בכל שאלה אחרת, נשמח לעמוד לרשותכם!​